Yhteystiedot

Estery-talo
Otto Mannisen katu 4
50100 Mikkeli
toimisto@estery.fi
toimiston p. 045 665 8340

Toiminnanjohtaja
Satu Taavitsainen
p. 045 327 4774
satu@estery.fi

Järjestösparraaja
Projektipäällikkö
Elisa de Boer
p. 050 3216 388
elisa@estery.fi

Sparrausavustaja
Jenna Romppanen
p.050 4156 356
jenna@estery.fi

Hyvä Pomppu
Projektipäällikkö
Heidi Aska-Randelin
p. 045 669 5507
heidi@estery.fi

Hyvä Pomppu
Projektityöntekijä
Katariina Kovanen
p. 050 330 0518
katariina@estery.fi

Hyvä Pomppu Projektityöntekijä(15.5- 15.8.2019) Henna Rämä p. 045 8409032 henna@estery.fi

Aulaemäntä
Sirpa Kääriäinen

Järjestöassistentti
Salla Nisula
p. 045 665 8340
salla@estery.fi

Arki haltuun
Projektityöntekijä
Eeva Pääkkönen
p. 050 520 2729
eeva@estery.fi

Järjestöt 2.0 Etelä-Savo
Hankepäällikkö

Anita Hahl-Weckström
p. 044 770 0491
anita.hahl-weckstrom@eshy.fi

Hankekoordinaattori
Tuula Narvola
p. 040 351 1802
tuula.narvola@eshy.fi

OLKA
Projektipäällikkö, OLKA-koordinaattori
Anu Kukkola
p. 050 476 2301
anu.kukkola@estery.fi

Puheenjohtaja
Kauko Väisänen (Mikkelin Seudun Invalidit ry), puh. 0400-780764

Varapuheenjohtaja
Marketta Evola (Mikkelin seudun Muisti ry), puh. 050-3313127

Hallituksen jäsen, taloudenhoitaja
Timo Petäjämäki (Mikkelin seudun Invalidit ry), puh. 044-9800832

Hallituksen jäsen
Vesa Himanen (Ristiinan mielenterveysyhdistys Risla ry), puh. 044-2125960

Hallituksen jäsen
Tuisku Jähi (Mimosa ry), puh. 050-3394932

Hallituksen jäsen
Jukka Rossi (Mikkelin Seudun Hengitysyhdistys ry), puh. 044-0455683

Hallituksen jäsen
Jarmo Mynttinen (Etelä-Savon Näkövammaiset ry), puh. 040-5961013


Hallituksen jäsen
Pirjo Rautiainen (Mikkelin Seudun Sydänyhdistys ry), puh. 050-3402461

Hallituksen jäsen
Markku Turkia (Naisvuoren Eläkkeensaajat ry), puh. 0400-656288

Hallituksen jäsen
Kari Purhonen (Mikkelin Tavikset ry), puh. 046-6108675

Hallituksen jäsen
Niina Kaukonen (Essote), puh. 044-7944003

Hallituksen jäsen
Arja Väänänen (Mikkelin kaupunki), puh. 044-7944716